O NÁS / ABOUT US

Nová adresa / New adress:  Sazená 25, 273 24, Velvary, Czech Republic
Nová adresa / New adress: Sazená 25, 273 24, Velvary, Czech Republic

Breeding Kennel had been placed on record in 1986 under the name of ARNAK and later on when ČMKU (Czech organization - a member of FCI) - under the name of AGENT ARNAK and granted the status of internationaly registered Kennel.

The puppies of our Breeding Kennel we rear in the flat and thus they are accustomed to being a part of human and dog community and to everyday family life as well. When it is summer the puppies at the age of 8-9 weeks spend their days in the garden enjoying the sun.

Unlike the garden the sun is apparently doing very well to the puppies.

We live in Czech Republic.

Martina Milcová , 100 00 - Prague 10 - Czech Republic - Europe - GSM: 0420 777227912

Please do not call, I can´t speak English, be so kind and send an e-mail. Thank you

E - mail : martinam@volny.cz

Info about sale:

We sell puppies when they are 8 weeks old - personal taking. Air transport - in their 9 - 12 weeks .

They are vaccinated and have 3 preventive treatments of roundworm and tapeworm infestation.

You can reserve your puppy in person or of photo...The price depends on the quality of every single puppy + shipping.

Contract of purchase is obvious.

You can see all available puppies on our web site. We can send you more pictures of the puppy you choose.
You can find all informations about ancestors - their pictures and pedigrees on our web site.
It is possible to send you your puppy by airmail.All our puppies have FCI pedigree, International certificate of vaccination, have a tatoo and we can also chip them. Our exported puppies have of course FCI Export pedigree.

We give you all required informations about your puppy, about feeding, care and so on if you are really interested person about one of them.

A 1/2 deposit from prices of the puppy will hold your favourite baby for you - if you came personnally.For air transport, the full price of the puppy including transport charges should be transmitted beforehand.

Chovatelská stanice byla zaregistrována v roce 1986 pod jménem ARNAK, a později, po vzniku ČMKU - člen FCI - pod jménem AGENT ARNAK a byl ji přiznán statut mezinárodně chráněné chovatelské stanice. Od roku 1985 služební výcvik a začátky chovu psů, časem se zaměřením především na výstavy a chov.

Jsem funkcionář klubu ve výslužbě - Poradce chovu pro plemeno Anglický buldok

Souběžně jsem se věnovala plemenům Dobrman, Pražský krysařík a Anglický buldok. Tato dvě úžasná plemena chovám od roku 1988 dodnes.

V roce 2004, po smrti naší dobrmanky Kačenky jsem ukončila chov dobrmanů a již se věnuji jen plemeni Anglický buldok, Pražský krysařík a nově přibyla do rodiny Sheltička.

Štěňata z naší chovatelské stanice AGENT ARNAK jsou odchovávána v bytě s přístupem na zahradu, jsou zvyklá na lidskou a psí společnost a klasický provoz v domácnosti.

Samozřejmostí je :

- naši psi a feny mají vyšetření srdce, trachey a plic

- psi v našem majetku, nově zařazení do chovu mají DNA test

- čipování štěňat - určení identity s Průkazem původu FCI

- možnost se na nás kdykoliv obrátit o radu či pomoc

- předání kontaktní adresy příslušného klubu

- při odběru štěněte kupní smlouva

- při krytí smlouva o krytí

- trvalý kontakt s těmi majiteli našich štěňat, kteří o to stojí.

Moji psi a fenky mají zdravotní vyšetření, ale žádný zdravotní test rodičů nezaručí 100% pevné zdraví jejich dětí, žádný výstavní titul rodičů nezaručí výstavní kariéru odchovů, zrovna tak jako vrcholové zkoušky neznamenají vždy vynikající pracovní úspěchy u štěňat.

A přesto si myslím, že právě udělat to něco navíc - zdravotní vyšetření - má smysl, a pak si mohu říci, že se snažím udělat pro své psy, můj chov a případné budoucí majitele našich odchovů víc, než jen to předepsané chovné minimum.

Někteří lidé dávají na stránky různá motta a citáty, já si dovolím zde částečně ocitovat věc, kterou jsem četla v jedné veřejné diskuzi na psí téma. Je to pěkně a výstižně vyjádřený názor na chov a zodpovědnost chovatele, s kterým souhlasím ... Nezáleží na tom kdo, kde a komu to psal, neuvádím jména a plemeno , a každý ať si v tom najde to své.

... jsi tady jeden z největších producentů štěňat, jestli ne vůbec největší, tím objemem můžeš skutečně ovlivnit plemeno v české kotlině, není podstatné, co se z toho kvanta ( co odchováš ) objeví na výstavách a co půjde do chovu, jde o život a osud všech prcků, které odchováš a prodáváš, ať jsou v kvalitě show či pet, pořád jsou to živí tvorové a v interakci se svými majiteli a okolím mají před sebou k 10 letům života...
Za tohle všechno neseš zodpovědnost, nechováš králíky k nedělnímu obědu, chováš psy ...

...ale opravdu neseš zodpovědnost za každý u tebe počatý život, za každý zkurvený osud, ať už pro špatné zdraví či atypickou povahu či neadekvátní majitele, pod vším jsi pro Boha podepsaný(á) TY jako ten, který to umožnil...
Proto na tě apeluju , zamysli se nad tím, co píšeš, říkáš, děláš, a nad tím, co je realita, zamysli se a najdi si jinou cestu, jak realizovat své sny bez toho, že bys zřejmě nevědomky poškozoval(a) vše, co je ti tak drahé (to ti věřím, že ti psi jsou ti nejbližší)...

... chováš pro lidi, nejen pro své uspokojení a naplnění svého snu o nejlepším , nejlepší stáji v ČR...